blogas.raskakcija.lt

PRICER.LT NETIKĖTAS KAINŲ PALYGINIMAS: KAIP AUKŠTAI BESKRISTUM NEREIKIA TAIP ŽEMAI KRISTI

PRICER.LT NETIKĖTAS KAINŲ PALYGINIMAS: KAIP AUKŠTAI BESKRISTUM NEREIKIA TAIP ŽEMAI KRISTI

Plačiai nuskambėjo kainų manipuliacijos skandalas per Pricer.LT kainų tyrimą, kai Lidl kainos pradėjo mirksėti ir kristi žemyn. Pricer.LT turėjo tinklą diskvalifikuoti, nes kainos buvo neaiškios ir nesuprantama ar galima jas lyginti.

Bet, nepaisant gautų rezultatų vasario 27 dieną, neapsakomai įdomu sužinoti, kokios tos kainos be manipuliacijų ir kaip tinklai žaidžiasi su tyrimais ir pirkėjais. Todėl, kovo 9 dieną, vėl išsiruošėme pasižiūrėti kaip šokinėja tas pigiausias Pricer.LT krepšelis. Šeštadienis yra gera diena (juo labiau ilgasis savaitgalis), kai ofisinis planktonas ilsisi, kainos nustatytos maksimaliam pelno įsisavinimui, taigi pats tas užeiti ir patikrinti. Internetinių parduotuvių netikrinsim, nes įdomiausia, kas vyksta fizinėse parduotuvėse.

O dabar detaliai…

Palyginus vasario 27 ir kovo 9 dienas Pricer.LT pigiausių prekių krepšelio kainas labiausiai pakėlė Lidl – 15,69 Eur, o jei vertinti tai, kad tyrimo metu Lidl dar kaitaliojo kainas,  tai tas pakėlimas nuo žemiausių fiksuotų vasario 27 dieną kainų buvo 16,97 Eur. Maxima pakėlė 6,08 Eur, IKI – 2,75 Eur, Norfa – 1,55 Eur, Rimi – 0,88 Eur.

Jeigu vertinti procentais, vaizdas susidarė toks:

Lidl kovo 9 dieną Pricer.LT pigiausių prekių krepšelio kainas pakėlė 28,3 procento, o jei vertinti tai, kad tyrimo metu Lidl dar kaitaliojo kainas,  tai tas pakėlimas nuo žemiausių fiksuotų vasario 27 dieną kainų buvo 31,3 procento, beveik trečdalis. Maxima pakėlė 10,7 proc., IKI – 4 proc., Norfa – 2,5proc., Rimi – 1,2proc.

Vardan ko šitas visas cirkas vyko? Ne vardan žemesnės kainos, ne vardan pirkėjo, o vardan reitingo. Kurio tinklo Pricer.LT pigiausių prekių krepšelio kaina būtų žemiausia, jeigu žaidimas kainomis nebūtų pastebėtas vasario 27 dieną? Be jokios abejonės Lidl – jie tyrimo momentui ir taip sumažino kainą ir tyrimo metu dar mažino.

Ar tai būtų gerai? Na, remiantis įprastai matoma praktika, gautume didelę porciją reklamos, koks Lidl yra pigus ir po to žaibiškai apie 30 procentų atstatytas, nors labiau užkeltas kainas ir reali situacija būtų panaši, kaip užfiksavome kovo 9 dieną – Lidl trečioje vietoje, po Norfa tinklu, besistumdantis su Rimi ir IKI panašiame kainų lygyje.

Pateikiame visą Pricer.LT pigiausių prekių lentelę su visais pokyčiais tarp vasario 27 ir kovo 9 dienos. Žaliai sužymėtos kainos, kurios nesikeitė, pilkai – kurios išaugo, o mėlynai prekės, kurios Lidl parduotuvėje buvo pastebėtos mažinant „gyvai“ prie mūsų tyrėjų akių.

🟠 Kokias galima padaryti išvadas?

Mes nesakome, kad kiti tinklai „nepažaidžia“ su kainomis jų fiksavimo periodu, bet dar nesame matę tokių agresyvių, grubių veiksmų, kai prieš pat akis keičiamos kainos, kaip darė Lidl. Dar būtų tos kainos išlikę vieną kitą savaitę, bet ne – jos buvo greitai bendrai pakeltos apie 30 procentų, o kai kurių prekių atveju (arbata) – 3 kartus. Tai galima buvo tikėtis iš bet kokio lietuviško tinklo, bet tik ne iš paskutinio atėjusio „vokiško“ tinklo. Iš tikrųjų tai išpuolis ne prieš Pricer.LT, o prieš eilinį Lietuvos pirkėją. Nesinorėtų pravedinėti istorinių analogijų, tačiau tai ką daro Lidl tinklas yra tipinė propaganda, kai vienas kitas „sukombinuotas“ faktas pateikiamas, kaip visuma – „Parašyta Pilos – Pagaminta Lietuvoje“, „Velykinis pirkinių krepšelis Lidl – pigiausias“.

Dar vienas Lidl principas, dėl kurio sukilo abejonės – tai jų deklaruojama vieninga kainodara visoje Lietuvoje, nes iš kitų miestų gauta informacija tai paneigia – kituose miestuose kainos gali būti kitokios.

Tokie tinklo veiksmai tiesiog reikalauja, kad būtų vykdoma įstatyminė tokių kainodaros triukų reglamentacija – keičiamų kainų periodų nustatymas – tinklai iš tiekėjų gi reikalauja pranešti apie kainų pasikeitimus prieš tam tikrą laiką – tai kodėl savo pirkėjams tas kainas jie gali kaitalioti kiek užeina ir kada užeina, elektroninių kainų etikečių naudojimo reglamentavimas – jei tinklai leidžia sau kaitalioti kainas dienos metu, tai ką pirkėjams dabar jau reikia apsipirkimo metu fotografuotis visas pasiimtų prekių kainas?

Ir pagrindinis, mūsų dažnai kartojamas reikalavimas – tinklai privalo skelbti visas savo kainas internete, kad pirkėjai galėtų laisvai rinktis, kas ir kur jiems pigiau, be reklaminio spaudimo, nupirktų ar sumanipuliuotų kainų reitingų. Ir tik nereikia pasakoti, kad tai brangu – visų tinklų internetinėse parduotuvėse yra kainos, nors ir atrinktų prekių, tinklai programėlėse skelbia, kurioje parduotuvėje ir kiek yra nukainuotų prekių – tai reguliarias kainas paskelbti tikrai realu.

Na, ir pabaigai kiek sarkazmo. Jeigu Lidl jau labai norisi reitingo viršūnės, tai tegul per kitą kainų tyrimą padaro visas tiriamas prekes po vieną centą. Porai valandų poroje parduotuvių tai padaryti jiems kainuos nedaug – tų parduotuvių šių prekių likutis bus 3 000-4 000 eurų. Mes parašysim, kad jų krepšelis 32 centai – kiek ten tų prekių yra ir galės reklamuotis kiek širdis geidžia “Lidl – dieviškų kainų tinklas”.

Kodėl „dieviškų“? Na, jei tinklas gali būti „ oficialiu Velykų partneriu“, tai kodėl negali būti „dieviškų kainų tinklu“?

Gal ir oficialų dokumentą iš kokios nors bažnyčios nusipirks.

Daugiau MAISTO KAINŲ TYRIMŲ apžvalgų:

2024 m. vasario maisto kainų tyrimas: PRICER.LT VASARIO KAINŲ PALYGINIMAS: KAI NORISI ATRODYTI PIGESNIS, GERESNIS, NEI ESI, BET KOKIA KAINA

2024 m. sausio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT SAUSIO KAINŲ TYRIMAS: PABANDOM IŠ NAUJO… PAKELTI KAINAS IR PAPASAKOTI, KAIP PAS MUS PIGU

2023 m. gruodžio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT GRUODŽIO KAINŲ TYRIMAS: KAIP ATŠVENTĖM NAUJUS METUS, TOKIE IR VISI METAI BUS

2023 m. lapkričio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT LAPKRIČIO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: Piguolių ir kainų karpytojų Kalėdos

2023 m. spalio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT SPALIO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: KAI DU PEŠASI, O PIRKĖJAS NELAIMI

2023 m. rugsėjo maisto kainų tyrimas: PRICER.LT RUGSĖJO KAINŲ PALYGINIMAS: DU KREPŠELIAI – DVI KRYPTYS. KODĖL VIENAS BRANGSTA, O KITAS PINGA IR KAIP TAUPYTI TOKIU ATVEJU?

2023 m. rugpjūčio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT RUGPJŪČIO KAINŲ PALYGINIMAS: KAINOS MAŽESNĖS NEI PRAEITAIS METAIS – KAIP TAI PAJAUSIME MES IR EKONOMIKA?

2021 – 2023 m. maisto kainų tyrimas: PRICER.LT KAINŲ PALYGINIMAS: TRIKDANTIS KAINŲ MAŽINIMO VAJUS. KIEK BRANGO MAISTO KREPŠELIAI PER 2 METUS?

2023 m. liepos maisto kainų tyrimas: PRICER.LT LIEPOS KAINŲ PALYGINIMAS: KAI KAINŲ MAŽINIMAS JAU NEGELBĖS NUO PREKYBOS NUOSMUKIO

2023 m. birželio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT BIRŽELIO KAINŲ PALYGINIMAS: AR NUO KARŠČIO TIRPSTANČIAS KAINAS PAJUS GYVENTOJŲ PINIGINĖS

2023 m. gegužės maisto kainų tyrimas: PRICER.LT GEGUŽĖS KAINŲ PALYGINIMAS: MAISTO PREKIŲ KAINOS LEKIA ĮVAIRIOMIS KRYPTIMIS. KAI KUR JAU PIGIAU, NEI PRAEITAIS METAIS!

2023 m. balandžio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT BALANDŽIO KAINŲ TYRIMAS: MAŽĖJANTI INFLIACIJA SU AUGANČIOMIS KAINOMIS TOLIAU ŠOKIRUOJA PIRKĖJUS

2023 m. kovo maisto kainų tyrimas: PRICER.LT KOVO KAINŲ PALYGINIMAS: EINAME ŠVĘSTI BRANGIAUSIŲ VELYKŲ PER PASKUTINĮ DEŠIMTMETĮ

2023 m. vasaio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT VASARIO KAINŲ PALYGINIMAS: (NE)MAŽĖJANTI INFLIACJA TOLIAU TUŠTINA PIRKĖJŲ PINIGINES

2023 m. sausio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT SAUSIO KAINŲ PALYGINIMAS: KRENTANČIŲ KAINŲ AUGIMAS

2022 m. gruodžio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT GRUODŽIO KAINŲ PALYGINIMAS: METUS UŽBAIGĖME SU KAINŲ TRENKSMU

2022 m. lapkričio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT LAPKRIČIO KAINŲ PALYGINIMAS: RŪGŠTI ĮŽANGA Į KALĖDINĮ MARATONĄ

2022 m. spalio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT SPALIO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: KONKURENCINĖ KOVA (DVIKOVA) KAINŲ VIRŠŪNĖJE

2022 m. rugsėjo maisto kainų tyrimas: PRICER.LT RUGSĖJO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: KAINOS AUGA, PIRKĖJAS SKURSTA, TINKLAI KAIP VORAI VALGYS VIENAS KITĄ

2022 m. rugpjūčio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT RUGPJŪČIO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: KARŠTA AUKŠTŲ KAINŲ VASARA BAIGIASI, KOKS BUS RUDUO?

2022 m. liepos maisto kainų tyrimas: PRICER.LT LIEPOS MAISTO KAINŲ TYRIMAS: TAI MES JAU MAISTO KAINŲ VIRŠŪNĖJE AR DAR NE?

2022 m. birželio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT: PIKTŲ KAINŲ VASARA. AR BUS DAR GERŲ KAINŲ LIETUVOJE?

2022 m. gegužės maisto kainų tyrimas: PRICER.LT GEGUŽĖS MAISTO KAINŲ TYRIMAS: VASAROS PRADŽIA SU VIS DIDESNĖMIS KAINOMIS, GAL JAU METAS JAS STABDYTI?

2022 m. balandžio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT BALANDŽIO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: BALANDIS TĘSIA KAINŲ REKORDUS. KADA TAI PASIBAIGS?

2022 m. kovo maisto kainų tyrimas: PRICER.LT KOVO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: BRANGIAUSIOS VELYKOS PER PASKUTINIUS 5 METUS

2022 m. vasario maisto kainų tyrimas: PRICER.LT VASARIO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: Kainos kyla į puolimą, pirkėjas traukiasi iš prekybos tinklų

2022 m. sausio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT SAUSIO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: Tigro metai pasitinka žvėriškomis kainomis

2021 m. gruodžio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT GRUODŽIO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: Šventiniai kainų fejerverkai – kaip brangiai pasitiksime šventes

2021 m. lapkričio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT LAPKRIČIO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: Naktys ilgyn, kainos didyn – kokius rekordus fiksuojame tyrime

2021 m. spalio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT SPALIO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: MAXIMA IR LIDL GELBĖJA LIETUVĄ NUO KAINŲ AUGIMO?

2021 m. rugsėjo maisto kainų tyrimas: PRICER.LT RUGSĖJO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: PRASIDEDA KAINŲ KILIMO CUNAMIS

2021 m. rugpjūčio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT RUGPJŪČIO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: KAIP PASKUTINIAI VASARINĖS SAULĖS SPINDULIAI VEIKIA KAINAS

2021 m. liepos maisto kainų tyrimas: PRICER.LT LIEPOS MAISTO KAINŲ TYRIMAS: PREKYBOS TINKLŲ KAININĖ IR APYVARTŲ OLIMPIADA. TARPINIAI REZULTATAI

2021 m. birželio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT BIRŽELIO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: KAI NE VISI NORI KELTI KAINAS ARBA KAININIS FALŠSTARTAS

2021 m. gegužės maisto kainų tyrimas: PRICER.LT GEGUŽĖS MAISTO KAINŲ TYRIMAS: JAU ĮVEIKĖME VIENĄ KAINŲ VIRŠŪNĘ, KADA ŠTURMUOSIME KITAS?

2021 m. balandžio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT BALANDŽIO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: KAIP AUKŠTAI KILS MAISTO PREKIŲ KAINOS?

2021 m. kovo maisto kainų tyrimas: PRICER.LT KOVO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: KURIS TINKLAS LAIMI VELYKINES LENKTYNES?

2021 m. vasario maisto kainų tyrimas: PRICER.LT VASARIO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: NUO REIKŠMINGESNIO KAINŲ KILIMO SULAIKO TIK TINKLŲ KONKURENCIJA

2021 m. sausio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT 2021 SAUSIO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: KAINŲ ATOSLŪGIS BAIGIASI, ARTĖJA NAUJA KAINŲ KILIMO BANGA?

2020 m. gruodžio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT 2020 GRUODŽIO MAISTO KAINŲ TYRIMAS: KAIP SUTINKAME NAUJUOSIUS METUS IR KAS MŪSŲ LAUKIA JUOSE

2020 m. lapkričio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT MAISTO KAINŲ TYRIMAS: KALĖDINĖS LENKTYNĖS – KAS PASIRODYS PIGIAUSIAS

2020 m. spalio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT MAISTO KAINŲ TYRIMAS: GYVENTI TAMPA BAISIAU, BET PIGIAU

2020 m. rugsėjo maisto kainų tyrimas: PRICER.LT MAISTO KAINŲ TYRIMAS: VARTOTOJAS PRADEDA TAUPYTI – PREKYBININKAI MAŽINA KAINAS

2020 m. rugpjūčio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT MAISTO KAINŲ TYRIMAS: ATGAL Į RUDENĮ

2020 m. liepos maisto kainų tyrimas: PRICER.LT MAISTO KAINŲ TYRIMAS: VIDURVASARIO ŠTILIUS.

2020 m. birželio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT MAISTO KAINŲ TYRIMAS: VEŽIMĖLIŲ TUŠTĖJIMO METAS – LAIKAS KAI KRENTA KAINOS.

2020 m. gegužės maisto kainų tyrimas: PRICER.LT MAISTO KAINŲ TYRIMAS: AR KRIS KAINOS IR AR MES VALGYSIME PIGESNĘ MĖSĄ?

2020 m. balandžio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT MAISTO KAINŲ TYRIMAS: LIETUVOS GYVENTOJAI TAMPA “TURTINGESNI” IR PREKYBOS TINKLAI SUTEIKIA JIEMS GALIMYBIŲ MOKĖTI BRANGIAU

2020 m. kovo maisto kainų tyrimas: PRICER.LT MAISTO KAINŲ TYRIMAS: KARAS SU EPIDEMIJA IR KOKS TIKRASIS MIELŲ, PŪKUOTŲ IR SOCIALIAI ATSAKINGŲ TINKLŲ VEIDAS?

2020 m. vasario maisto kainų tyrimas: PRICER.LT MAISTO KAINŲ TYRIMAS: KYLANČIOS KAINOS, KORONAVIRUSAS IR KOVO 8-OJI

2020 m. sausio maisto kainų tyrimas: PRICER.LT MAISTO KAINŲ TYRIMAS: metai prasideda kainų rekordais – didžiausios kainos per 3 metų laikotarpį

Portalas www.pricer.lt kainas užfiksavo 2024 metų vasario 27 ir kovo 9 dienomis Lietuvos prekybos centruose „Maxima“, „Iki“, „Norfa“, „Rimi“, „Lidl“.

Pardavėjas  AdresasDataLaikas
MaximaMaximaMaxima prekių krepšelisUkmergės g. 282, Vilnius2024-03-09   9:00-10:20
Rimi3.pngRimi prekių krepšelisUkmergės g. 233, Vilnius2024-03-09 10:40-11:50
IKI4.pngIKI prekių krepšelisFabijoniškių g. 2a, Vilnius2024-03-0911:55-12:10
Norfa5.pngNorfa prekių krepšelisUkmergės g. 298, Vilnius2024-03-0915:10-16:45
Lidl1.pngLidl prekių krepšelisS. Nėries g. 16, Vilnius2024-03-09 13:15-14:45
Portalas www.pricer.lt kainas užfiksavo 2024-03-09 d. Lietuvos prekybos centruose

Krepšelio kainos lyginamos remiantis Pricer.lt nustatyta kainų lyginimo metodika ir taisyklėmis. Nuoroda į taisykles ir metodiką

#Maxima #Iki #Rewe #Norfa #Rimi #Lidl #LidlLietuva #LidlLithuania

Maxima Iki Rewe Norfa Rimi Lidl LidlLietuva LidlLithuania

BŪKITE VERTI LAISVO PASIRINKIMO VISADA!

Daugiau informacijos:

Pricer.lt maisto krypties vadovas
Petras Čepkauskas
Tel.: 868512156
petras@pricer.lt
www.pricer.lt

Grįžti į pagrindinį puslapį

Dalintis:
5 1 balsas
Straipsnio vertinimas
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Rodyti visus komentarus

Naujausi akcijų leidiniai