blogas.raskakcija.lt

5 svarbiausi dalykai, kuriuos reikia žinoti apie refinansavimą

Šiandien vos ne kiekvienas žmogus ar šeima turi kažkokių finansinių įsipareigojimų. Tiksliau pasakius, yra paimta paskola banke ar bet kurioje kitoje kreditų bendrovėje. Dažnai nutinka taip, jog tų paskolų paimama ne viena ir, žiūrėk, jau prispaudė finansiniai rūpesčiai.  Kasmėnesinė įmoka tampa šiek tiek per sunki. Tokiu atveju labai gelbsti kreditų refinansavimas. Taigi, ką reikia apie tai žinoti?

Refinansavimas leidžia sumažinti palūkanas

Dėl mažesnių palūkanų, kaip taisyklė, refinansavimą dažniausiai renkasi žmonės, jau turintys reikalų su greitųjų kreditų įmonėmis. Tačiau tikrai nebūtinai vien jie. Labai dažnai refinansavimu susidomi ir pavieniai verslininkai ar netgi įmonės. Pablogėjus  organizacijos ar žmogaus finansinei padėčiai, pradėjus šlubuoti šalies ekonomikai ar užpuolus kitoms nepalankioms sąlygoms tampa labai aktualu sumažinti metinę palūkanų normą ir gauti mažesnes mėnesines įmokas. Refinansavimas tokiu atveju – puiki išeitis. Tereikia pasirinkti kreditų  įmonę, kurioje šiuo metu suteikiama lanksčios refinansavimo sąlygos. Tokiu būdu ne tik pagerinsite  verslo padėtį, bet finansinę sav ar šeimos kasdienybę. Liks daugiau atliekamų pinigų kitoms būtinoms išlaidoms.

Refinansuojant galima sujungti keletą turimų paskolų į vieną

Jeigu esate susidūrę su tokia situacija, kai kas mėnesį reikia mokėti kelias įmokas už paskolas, tuomet esame tikri, jog ne kartą tenka pamiršti nors vieną jų sumokėti. Nemalonūs kreditorių priminimai, delspinigiai ar bauda – tikrai nemalonus dalykas. Refinansuojant paskolas to galima išvengti. Tai žymiai taupesnis ir patogesnis būdas administruoti savo finansinius įsipareigojimus. Turint tik vieną paskolos sutartį, reikia mokėti tik vieną įmoką ir vykdyti tik vienos sutarties reikalavimus.

Paskolų sąlygų pagerinimas

Labai dažnai nutinka taip, kad paskolų teikimo platformų klientų gyvenimo sąlygos laikui bėgant kinta. Be abejo, kinta ir finansinės galimybės. Refinansavimas (šaltinis) suteikia progą prisitaikyti prie tų naujų sąlygų. Jeigu aktualu papildomi pinigai ir mažesnės mėnesinės įmokos, refinansavimo specialistai jums pasiūlys refinansuoti turimas paskolas su mažesnėmis įmokomis, bet ilgesnio laiko grafiku. Jeigu, atvirkščiai, norite ir turite galimybes išmokėti paskolą greičiau, tuomet didinamos mėnesinės įmokos su trumpesniu mokėjimo grafiku.

Kaip minėjome, kartais taip nutinka, jog sunku, mokėti didelias įmokas, tačiau ir papildomi pinigai labai reikalingi. Tokiu atveju refinansavimo paskola imama ne vien padengti turimus įsipareigojimus, tačiau ir pasiskolinti papildomai. Jeigu pirmąjį kartą nepavyko pasiskolinti pilnos sumos, nenusiminkite. Paskolų suteikimo sąlygos nuolat kinta, tad ši galimybė gali atsirasti pasikeitus rinkos sąlygoms, kai yra refinansuojama paskola kitoje įstaigoje.

Domėkitės ankstesnės paskolos sutarties nutraukimo sąlygomis ir su tuo susijusiais mokesčiais

Kaip ir imant pirmą paskolą, taip ir refinansuojant jau turimas, reikia būti labai atidiems. Ypač jeigu reikia apjungti kelis kreditus. Taigi, pirmiausia dar kartą atidžiai išstudijuokite jau turimų sutarčių sąlygas. Kiekvienas kreditorius taiko skirtingas paskolos suteikimo sąlygas ir skirtingas palūkanas. Tuo pačiu, ir skirtingas sutarties nutraukimo ar išankstinio grąžinimo sąlygas. Jeigu jums bus suteikta refinansavimo paskola, tai savaime suprantama naujas kredito suteikėjas apmokės jau esamas paskolas. Jei buvo susitarta dėl atitinkamo kompensuojamųjų palūkanų mokėjimo, iki paskola bus visiškai grąžinta, finansuotojas paprastai prašo sumokėti palūkanas ir sutartį nutraukus. Taigi tokiu atveju visas refinansavimo procesas kainuos daugiau. Dar kartą pasikartosime, būtinai įvertinkite: kiek jums kainuos esamų paskolų sutarties nutraukimas, papildomi mokesčiai sudarant naują kredito sutartį. Dažnai sutartyse būna smulkiu šriftu įvardinti kiti papildomi mokesčiai. Nepraleiskite to pro akis. Jeigu ryžotės refinansavimui, vadinasi jums reikalingi papildomi pinigai arba esami kreditai šiek tiek per sunkūs finansiškai. Tad pasistenkite, jg nauji įsipareigojimai palengvintų šiuos rūpesčius.   

Finansininkai teigia, jog refinansavimo paskolos planavimas yra puikus būdas kelti savo finansinį raštingumą

Šiandien labai daug kalbama apie finansinį raštingumą ir būtinybę jį ugdyti. Refinansavimo paskola – gera proga tai padaryti. Tai išugdo gebėjimą taupyti, skaičiuoti savo finansus ir apskritai tvarkyti šeimos biudžetą. Būtinai įtraukite į šį procesą visus šeimos narius. Ypač jeigu turite namuose vyresnių klasių mokinių. Finansinis raštingumas šiandien vaikams jau aiškinamas ir ugdomas nuo pirmų klasių. Tad galite būti labai nustebinti, kiek daug išmano jūsų vaikai apie tai. Jie gali būti labai svarbūs pagalbininkai keičiant esamų paskolų  sąlygas jūsų šeimos biudžete.

Dalintis:
0 0 balsai
Straipsnio vertinimas
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Rodyti visus komentarus

Naujausi akcijų leidiniai